Prof. Dr. 2007
Ç O C U K   v e   G E N Ç   G E L İ Ş İ M   M E R K E Z İ 
Ana Sayfa Prof. Dr. Necate Baykoç Özgeçmiş Projeler Danışmanlık İletişim
Velilerimizden
  Bizim Necate Hanım ile tanışmamız okul psikoloğumuz sayesinde oldu. Üç yıldan fazla zamandır çalışmalara devam ediyoruz. Çabuk sıkılan kızım hiç beklemediğim şekilde sıkılmadan her çalışmaya katılmak istiyor. Bu gösteriyor ki kızım orada çok mutlu

Umutsuzluğa kapıldığım, sanırım kızım öğrenme heyecanını kaybetti dediğim çok zaman oldu. Öyle zamanlarda Necate hanım ile konuştum ve o konuşmaların sonunda ben hep umutla ve mutlu ayrıldım. Kızım her çalışmadan çok mutlu ve bir çok şey öğrenerek çıkıyor. Biz orada eğlenerek öğreniyoruz. "Keşke okul da böyle olsa" diyor. Daha ne isteyebilirim ki.

Kızım ve diğer çocuklar bir gün çok iyi yetişmiş bireyler olarak bir yerlere geldiklerinde biz aileleri ve çocuklarımız şunu çok iyi biliyor olacağız. Bu siz ve ekibinizin çalışmaları sayesinde oldu. Size şimdiden çok teşekkür ederiz.

Ada Naz'ın annesi Öznur Hanım


  
Merhaba,

Alaz'ın gelişimi ile ilgili merak ettiklerimizi danışmak için bir isim
araştırdığımızda Necate Hocam'ın ismiyle karşılaştık.Sadece bir aydır tanışıyoruz.Ancak,önceden kendisinin ve ekibinin çocuklara olan ilgisini ve takibini biliyorduk.Alaz ile ilgili tahminlerimizden çok bilgi edindik.Şimdi ruplara katılıyoruz.Eminim Alaz'ın gruplardan alacağı,öğreneceği çok şeyler olacaktır.
Necate Hanım'a ve ekibine teşekkür ederiz.

Saygılarımla

Alaz-Melike-Ahmet


   Oğlumuz Ali Kerem’ in üç yaşına girmesi ile başlayan o sıkıntılı günlerde tanıştık Necate Hocamızla.
O günlerde oğlumuzda gözlemlediğimiz bazı farklı davranışlar bizi üzüyor ve bu davranışlara hiçbir anlam veremiyorduk. Çoğu zaman bu tür davranışlarını ‘ daha çok küçük olduğuna’ ya da ‘kişisel özelliklerine’ bağlıyorduk. Yaşıtları ile karşılaştırdığımızda; özellikle konuşma, kendi kendine beslenme, motor becerileri ve tuvalet eğitimi gibi birçok konuda geride olduğunu görüyorduk.
Bu durumu bir uzman ile görüşmek istedik ve şimdiye kadar aklımızın ucuna bile gelmeyen bir rahatsızlık ile karşılaştık. Görüştüğümüz uzman oğlumuzda otizm belirtilerinin olduğunu, en kısa sürede kreşe başlaması, ilerleme gözlenemez ise özel eğitim alması gerektiğini söyledi. Hemen kreşe başladık ve bir taraftan da farklı uzmanlar ile görüşmeye devam ettik. Yaptığımız görüşmelerde bir türlü sonuca ulaşamıyor bize net bir bilgi verilmiyordu.
En son benzer sıkıntılar ile kendisine ulaşan bir arkadaşım bize Necate Hocamızı önerdi. Daha ilk görüşmemizde oğlumuzda kesinlikle otizm ile ilgili bir durumun olmadığını, bazı gelişim duraklamalarının yaşandığını, kreş ve evde bire bir eğitim ile en kısa sürede açığımızı kapatabileceğimizi söyledi. Nitekim öyle de oldu… Hemen hemen 4 aydır birlikte çalışıyoruz, kreşin ve evde yaptığımız aktivitelerin katkısını görmemek mümkün değil.
Kelime sayımız gün geçtikçe arttı, resme karşı yeteneğimiz var, artık kendi kendine beslenebiliyor, odasında uyuyor ve kendi giyinip-soyunabiliyor.. Kreşte çok başarılı, grup katılımı, arkadaş iletişimi çok iyi..
Her geçen gün daha da iyi olacağımıza inanıyor, desteklerinden, bize verdiği moral ve motivasyondan, saatlerce sıkılmadan bizi dinlemesinden dolayı Necate Hocamıza sevgi ve teşekkürlerimizi sunuyoruz..

Ali Kerem'in ailesi Zeynep ve Sedat Çifti


 Sevgili hocam ve dert ortağım,

Özellikle Alperen ve bana verdiğiniz destek için minnettarım. Zor günlerimizde gösterdiğiniz dostluk, bocaladığımızda aydınlattığımız yol sayesinde oğlumla ben çok yol katettik. Oğlumu tanımam ve gelişmesine yardımcı olmam sizin sayenizdedir.

Oğlumun sizin yanınıza gelirkenki sevincinin hiç bir şekilde karşılığı yok.

Aldığı eğitimin yanında kazandığı kendine güven ve anlaşabilme duygusu sizin ve ekibinizin sayesinde gerçekleşti.

Size bir eğitimci olarak saygı duyuyor, bir dost olarak çok seviyorum.

Hep var olun, hep bizimle ve size ihtiyaç duyan çocuklarla olun.


Alperen'in annesi Leyla Hanım


 Merhaba,

Necate Hanım'ın öncelikle güler yüzü, konuşmaları bizi çok etkiledi. Onun için cocuklar her zaman haklıydı. Bizim oğlumuzla ilgili anlam veremediğimiz bir takım davranışlar konusunda bizi aydınlattı. Olaylara bakış açımızı gözden geçirmemizi sağladı. Özel çocuklar söz konusu olduğunda "özel davranmamız gerektiğini" vurguladı bize. Oğlumuzun özel yeteneklerini nasıl desteklememiz gerektiği konusunda bize yardımları çok özeldi. Oğlumuzun yaratıcılığını desteklemek, önünü açmak çok önemliydi. Çok teşekkür ediyorum herşey için. Öncelikle oğlum çok seviyor Necate Hanım'ı, aynı dili konuştuklarını düşünüyorum. Şimdi küçük oğlum da katıldı bu gruba. Uzun yıllar birlikte çalışmak üzere.

Anıl'ın annesi Behiye Hanım


 Yaklaşık 4 yıldır Necate Hocamı ve ekibini tanıyorum.Hepside bu işe gönül vermiş, özverili ve sevecen insanlar.Ne kadar tedirgin gelirsek gelelim her seferinde yüzümüzde gülümseme ile çıkıyoruz.

Necate Hocam, çocukları çok seven,onlara hayatını adamış bir insan. Profesyonelliğinin yanı sıra insanlığıyla da takdire şayan! Bir işi iyi yapmak için o işi çok sevmeniz gerekir. İşte bu ekip de işini çok seven,aynı oranda da başarılı bir ekip.

Başta Necate Hocam olmak üzere hepsini çok seviyoruz.İyi ki varsınız!

Teşekkürler...

Ata'nın Annesi Özlem Hanım


  
Necate Baykoç'u bir arkadaşımızdan duyduk ve onun vasıtasıyla tanıştık.Aslında önceden araştırmadığımız için bir beklentimizde yoktu merkezle ilgili.Necate Hanımla karşılaştıktan sonra doğru yere geldiğimizi anladık.En başta aynı dili konuştuğumuz biri,insani değerleri yüksek ve işini gerçekten severek yaptığı belli.
Herkesin sanal bir dünyada yaşamaya başladığı şu dönemde fikirlerine saygı duyulacak birileri çok azken Necate Baykoç'la karşılaşmak gerçekten bizim için çok önemli ve çok güzel bir deneyim oldu.Hayatta en değerli varlığınız çocuğunuzla ilgili gerçek bilgileri gerçek bir değerden almak muhteşem bir duygu,çok teşekkür ederiz.

Bengü - Gökhan Fettahoğlu


 Merhabalar,

Buraya gelmek; hayatımda ciddi bir mutsuzluğun başlangıcından dönmemde ciddi bir adımdır. Çocuğuma olan güvenimin sarsılmasını sağlayan öğretmenimiz karşısında tekrar çocuğumun güzelliklerini ve hayatın sevgi felsefesinin önemli boyutunu (ayrıca anlayışı da) tekrar bana kendinizde de örnek teşkil ederek gösterdiğiniz için minnettarım.

Siz sevgili küçüklere ve büyüklere inanılmaz değerli bir hediyesiniz Hocam! İyi ki varsınız... Size beni yönlendiren Feyza Hocam'a da çok teşekkürler... Ayrıca sevgili ekibinize de...

Saygılar...

Atilla'nın annesi Nilüfer Hanım


 Merhaba,

Biz şu an sekiz yaşındaki oğlumuzun üstün yetenekli ve özel bir çocuk olduğunu yaklaşık bir yıl önce öğrendik. Bir yıl içinde bir çok psikoloğa, psikiyatriste, pdr uzmanına gittik ancak anladık ki Türkiye'de bu konuyla ilgili çok az kişi profesyonel anlamda bir şeyler biliyor. Pek fazla bir sonuç alamamış ve ümitsizliğe düşmüşken bir yakınımızın tavsiyesiyle Necate Hanım'a geldik.

İlk kez anlaşıldığımı ve ne yapacağını bilen biriyle karşı karşıya olduğumu hissettim. Bu da bana fazlasıyla güven verdi. Oğlumu ona emanet etmek içimi çok rahatlattı. Benim için önemli olan ikinci bir konu da Necate Hanım çocuklara ve işine aşık biri ve bu işi yalnızca maddi beklentiler üzerine yapmıyor. Gerçekten çocuğunuzun ve kendinizin onun için değerli olduğunu size hissettiriyor. O da bizim için çok değerli.

Burhan Efe'nin annesi Bahar Hanım


  
Merhabalar,

Yaklaşık 1.5 yıldırÇağan'a ve bize vermiş olduğunuz destekten dolayı ilk önce çok teşekkür ederiz.
Evet biraz farklı bir desteğe ihtiyacımız olduğunu biliyorduk.Ama bunu
hiç kimse sizin gibi güzel ve bizi anlayarak bize anlatmadı.Diğerleri gibi bizi incitip kırmadı.Göstermiş olduğunuz ilgi için çok teşekkürler.

Fadime - Hakan
TUNALI


 6 yıl önce teyzemizin Necate Hanım'ın gazete röportajını okuyup bize haber vermesi ile sizinle iletişime geçmiştik. Bir tanecik oğlumuz Can'ı sizin yönlendirmelerinizle büyütmeye çalıştık. Başımız her sıkıştığında Can'la ilgili en ufak bir sorun yaşadığımızda bize hep bir telefon kadar yakın oldunuz... Sıcacık gülümsemeniz, canayakın tavrınızla bize bir abla yakınlığı hissettirdiniz. Sadece Can'ın değil, aynı zamanda ailemizin de psikoloğu oldunuz. Özellikle bana her konuda yardımcı oldunuz... Size sonsuz teşekkürlerimi sunarken Can'ın sizin hakkınızda bana söylediği düşüncesiyle yazımı sonlandırmak istiyorum.

"Anne akrabalarımdan sonra beni en çok seven kim biliyor musun? Necate Teyzem"

Tekrar tekrar kocaman teşekkürler...

Can'ın annesi Canan hanım


 Çocuk yetiştirmek zor zanaat doğrusu. Her ebeveyn çocuğunu mutlu, başarılı, sosyal çevresiyle uyumlu, ahlaklı birey olarak yetiştirmek ister. Bunu yapabilmek zaten zor. Bir de zeka ve davranış olarak yaşıtlarından farklı bir çocuğunuz varsa işiniz daha da zorlaşıyor. Ne siz çocuğunuzu anlayabiliyorsunuz ne de sosyal çevresi ve sorunlar üst üste gelmeye başlıyor.

İşte Sayın Necate Baykoç'la yollarımız tam da böyle bir dönemde kesişti. Çocuğumuzun ve bizim hem sosyal çevre ile hem de birbirimizle yaşadığımız problemlerimiz o kadar fazlaydı ki artık nasıl çözeceğimizi bilmiyorduk.

Necate Hoca bizi daha ilk görüşmemizde çok şaşırttı. Biz çocuğumuzla ilgili yaşadığımız sıkıntılarla o kadar doluyduk ki onun farklı olabileceğini hep göz ardı etmiştik. Necate hoca bize çocuğumuzun üstün yetenekli olabileceğini söylediğinde ona inanmamıştım. Bırakın üstün olmayı ben birçok konuda oğlumun yaşıtlarından geri kaldığını bile düşünüyordum.

Sosyal hayat ve kurallara uyma konusunda o kadar sıkıntı yaşıyorduk ki çocuğumuzun ruhunda ne kadar derin yaralar meydana geldiğini fark edemedik. Anne baba olarak yaptığımız en büyük yanlışlardan biri de bu herhalde. Ama Necate Hoca sayesinde çocuğumuzu tanımaya, sorunlarını öğrenmeye başladık. Necate Hoca'nın oğlumun yaptığı her bireysel görüşme sonrasında oğlumla ilgili aldığım bilgiler beni gerçekten çok şaşırttı. Günlük hayatta kurallara uymada ve gruba dahil olma konusunda o kadar sorun yaşıyordu ki bizim yaramazlık olarak adlandırdığımız davranışları oğlumun dikkat çekmek ve arkadaş grubuna dahil olabilmek için yaptığını yine Necate Hoca'dan öğrendik. Yaklaşık bir yıldır Necate Hoca'nın hem bireysel hem de grup çalışmalarına devam ediyoruz. Oğlumu kişisel becerilerini geliştirme ve yeteneklerini ortaya çıkarma konusunda, bizler de oğlumuzu tanıma ve onunla iletişim kurma konusunda inanılmaz yol kat ettik.

Eğer Necate Hoca'yı tanımamış olsaydım belki de çocuğumu hiç tanımayacaktım.

Teşekkürler hocam...

Doğa'nın annesi Birsen Hanım


 Güleryüz, Güven ve İşinin ehli olmak...

Evet sayın Necate hocamızın bizde uyandırdığı en temel özellikler oldu. İnsanın taktiri ve memnuniyetini ifade etmesinin birkaç kelimeyle anlatmanın ne kadar zor olduğunu bir kez daha yaşadım. Sayın hocam ve ekibinin ilk gün göstermiş oldukları sıcak karşılama ve ilerleyen zamanlarda yapılan uygulamalar ne kadar doğru bir adrese gelmiş olduğumuz konusunda bizi yanıltmadı. Tabii ki bu düşünceler bizim gözlemlerimiz değil. 7 yaşındaki oğlumuz Doruk'tan gelen geri bildirimlerle olgunlaşmıştır. Eğitim sistemi içinde gerektiği kadar üstünde düşülmeyen bu tür çalışmalar umarız bu merkez sayesinde birçok çocuğa ulaşarak genişler.

Sevgiler, Saygılar

Doruk'un (7 Yaş) Annesi Özlem Hanım


   Necate Baykoç Çocuk ve Genç Gelişim Merkezi’ne;

Eğitim dünyadaki en zor sektörlerdendir. Özveri ister uzun yıllara dayanan bilimsel çalışma ve tecrübe gerektirir.
Özellikle üstün yetenekli çocukları eğitmek ve onları mutlu etmek daha da zordur.
Nasıl bir eğitim yapısı izliyorsunuz bilmiyoruz ama, Duhan'ın çok zor konuları kısa sürede algılayıp öğrenmesi ve problem çözmesi biz çok şaşırtıyor, ilginç olanda eve çok mutlu dönüyor olması.

Sayın Necate BAYKOÇ ve ekibine çok teşekkür ederiz.

08 Ocak 2011

Duhan'ın ailesi Neslihan-Mehmet Çifti


  

Oğlumuz Efe, üç seneye yakın bir süredir sizlerle grup çalışmalarına katılmakta.Onda gözlemlediğimiz en önemli şey,her seferinde etüte gitmeye ne kadar istekli ve heyecanlı oluşu.Orada sizlerle bulunmaktan son derece zevk aldığı,yaptığı çalışmalardan duyduğu memnuniyet bizlere de yansıyor.Merkezinizin onun gelişimine sağladığı faydayı önemsiyoruz.

Grup çalışmalarında yapılan faaliyetlerin her biri,hem onun el becerisini geliştirmekte hem de zihinsel becerisini daha da ilerilere taşımakta.Oynanan oyunlarla eğlenerek öğrenmekte ve her öğrendiği,onda merak duygusu uyandırmakta.

Efe’nin, gelişim basamaklarını tırmanırken yaptığınız destekleyici,yönlendirici ve eğitici tüm çalışmalarınızdan ötürü sizlere teşekkürü bir borç biliriz.

Efe'nin ailesi Fulya–Özgür Çifti


   Bizim sayın Necate hanımla tanışmamız Egemen 3 yaşında iken oldu. O zamandan beri sürekli görüşüyoruz.Egemenin yaşamındaki olumlu ya da olumsuz her türlü gelişimi paylaşıyoruz.Sayın Necate hanımın desteğini her zaman arkamızda hissetmek ve gerektiğinde arayabilmek bizim için çok önemli.Çünkü oğlumuz çok zor bir çocuk,onunla başedebilmek gerçekten kolay değil.Her zaman çok soru soran,çok meraklı bir çocuk.Sorduklarına doğru cevap verebilmek ya da herhangi bir durumda doğru yaklaşımı yapabilmek her zaman mümkün olmayabiliyor.İşte o durumda Necate hanım bizim kurtarıcımız oluyor ve bize yol gösteriyor.Okul yaşamı özellikle 1.sınıf çok zorlu geçti.Okuma biliyor olması çok sıkılmasına yol açtı.Bu sıkıntılı günlerde aldığımız tavsiyeler ve bilgiler biraz olsun rahatlamamızı sağladı ve hala öyle devam ediyor. Egemen buraya gelmekten çok memnun ve çok severek geliyor.Sanırız burada kendini özgürce ifade edebilmesi,farklı konular hakkında bilgi edinebilmesi,kendisi gibi arkadaşlarıyla paylaştıkları onun hoşuna gidiyor.Teknolojiye,mekaniğe ve bilime aşırı ilgili bir çocuk.Zaten bilgiye o kadar aç ki burada onu fazlasıyla buluyor.

Egemen'in (8 Yaş) Annesi Neşe Hanım


 Merhaba,

Oğlumun gelişimiyle ilgili araştırmalarım sonucunda ulaştım değerli Hocamız Necate Baykoç Dönmez'e. Üçüncü kez geldiğim bu ortamı oğlum çok seviyor. Biz aileler açısından da çocuğumuzun daha sağlıklı gelişmesi ve yapabileceklerimiz açısından çok yararlı sonuçları oluyor.

Çocuğumuzun bir sorunu olduğu için burada değiliz. Ama onun daha sağlıklı ve mutlu yetişmesi için neler yapabileceğimizi, doğrularımızı, yanlışlarımızı öğrenmek adına buradayız.

Bu açıdan çok yararlı bulduğum bu merkezin başta değerli Hocamız olmak üzere çalışanlarına da teşekkür ederim.

Ekin Baran'ın babası Burhan Bey


 Merhaba değerli hocam,

Arkadaşımın tavsiyesi üzerine oğlum Eralp'i getirdik. Gelmeden önce internetten sitenize girdim ve fotoğrafınız bana çok güven verdi. İşte bu Eralp'i anlayacak dedim ve sonsuz bir güvenle geldik ve tanıştık. Çok memnun kaldık.

Hocam çok işinin ehli bir insan. Eralp'le yaklaşık bir buçuk saat görüştükten sonra tık tık anlattı. Yani Eralp'i çözdü. İnşallah hepimiz için daha iyi olacak. İyi ki gelmişiz, iyi ki tanışmışız. Kendinize iyi bakın hocam.

Selam ve sevgilerimizle...


Eralp'in annesi Özgül Hanım


  
Kreş öğretmenimizin oğlumuzun farklı bir çocuk olduğunu ve profesyonel kişilerle iletişim kurmamızı belirttikten sonra araştırmalarımız sonucunda işte en profesyonel isimlerden birinin Necate Hanım olduğunu öğrendik.Kendisiyle ilk defa 3 ay önce tanıştık.Çok faydalı önerilerde bulundu bizlere.Oğlumuzun daha iyi bir birey olabilmesi için daha Necate Hanım'la irtibatımızı uzun süreler devam ettirmek istiyoruz.Kendisine de güleryüzü için çok teşekkür ederiz.

Giray-Özlem-Mustafa


 Merhaba,

Tamamen bir tesadüfler zinciri ile haberdar olduğumuz bu merkeze ilk geldiğimizde sonuçların Arda'yı bu kadar etkileyeceğini hiç düşünmemiştik.

İlk ziyaretten sonra kendi isteğiyle ara vermeden devam etmesi bizi çok şaşırttı. Genelde çabucak sıkılırdı. İkinci defa uğramak istemeyeceğini düşünmüştük ama öyle olmadı. Her hafta iple çektiği bir program oldu. Yeni arkadaşlar edinirken duyduğu mutluluk, farklı alanlardaki merakının giderilmesi, kendisini anlayan insanlarla bir arada olabilme oğlumu buraya bağlayan başlıca sebepler olarak sıralanabilir. Ama kendi ifadesiyle "gelişimimi sağlıyorlar." Bir başka açıdan baktığımızda ise biz de çocuğumuzun farklı yönlerini tanıyoruz.

Ne diyebilirim ki "Teşekkürler..."

Arda'nın Annesi Ayşegül Hanım


 Merhabalar;

Çocuğumun sürekli gelmek istediği tek yer, gerçekten ilk görüşmede çocuğumun bu kadar huzur bulduğunu hissettiğim hocam Necate Hanım'a minnettarım. İşinin ehli olmak herhalde böyle birşey.

Oğlum buraya geleceği gün o kadar yardımsever, o kadar mutlu oluyor ki anlatamam.

İyi ki sizleri tanıdık.

Teşekkürler.

İnan'ın (8 Yaş) Annesi Seda Hanım


 Merhaba

Oğlumun buraya gelmesindeki Necate Hocamın katkısı için çok minnettarım. Yeni ortamlar, yeni arkadaşlar edindiği için ve özellikle grup çalışmalarında hiç sıkılmadan kaldığı tek ortam diyebilirim. En çok da oğlumla bir konuda konuşurken veya ders çalışırken "anne ben bunları biliyorum, Necate öğretmenimiz öğretti" demesi hoşuma gidiyor.Hocamı ben 15 yıldır tanıyorum çalışmalarını her zaman en iyi şekilde yapmış çok başarılı birisidir.Necate hocamın ve Çiğdem ablanın katkıları için teşekkür ediyorum.Geleceğin nesilleri hiç akla şüphe bile gelmeden sizlere emanettir.Hocamla birlikte oğlumun buradaki çalışmalara katılmasından dolayı oğlumu şanslı hissediyorum.Katkısı bulunan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Çocuklar için çok yararları bulunduğu kesin. Herkese tavsiye ediyorum...

Kaan'ın annesi Neriman Hanım


  

Merhaba;

Necate hocamla tanışalı iki ay oldu. Bugün 4 Şubat 2012. Bugün sabah evden çıkareken oğlum şu cümleyi kullandı;
"Necate'yle görüşmek için sabırsızlanıyorum" Çok hoşuma gitti. Oğlum dört buçuk yaşında. Bu merkeze gelirken çok mutlu oluyor. Kısa sürede çok çabuk alıştı. Çocuğumdaki değişiklikleri gördükçe ve duydukça biz de çok mutlu oluyoruz. Hocamın ses tonundaki sakinlik ve hemen fark ettiğimiz mesleki birikimi, tecrübesi ona olan güvenimizi daha çok arttırdı. Emeğinize ve yüreğinize sağlık, güzel günlerde görüşmek dileğiyle.

Sonsuz Sevgiler...

Mehmet'in (5 Yaş) Annesi Fidan Hanım


 Merhabalar,
Necate Hanımla tesadüfen tanıştık. Tesadüfen derken, oğlum çok hareketli, çok soru soran bir çocuktu ve ben bazen neyapacağımı şaşırıyordum. "Bir problem mi var çocuğumda" diye düşünürken çocuk doktorumuzun yönlendirmesi ile tanıştık. İyiki de tanışmışız. Çocuğumuzu anlamamızı ve ona yardımcı olmamızı sağlayan bir ayna oldu bizim için. Çocuğumuz buradan ayrılırken çok mutlu ve rahatlamış oluyor. Sevdiği ve merak ettiği şeyleri yapmanın ve öğrenmenin huzuruyla ayrılıyor.
Necate öğretmenim, iyiki varsınız ve iyii bu harika çocuklara ve ailelerine yol gösteriyorsunuz.
Çok teşekkür ederim. Saygılarımla...

Mustafa Buğra'nın (9 Yaş) Annesi Şenay Hanım


 Merhaba,

Kızımız Pırlanta'nın özel olduğunu daha ilk yıllarından beri düşünüyorduk. Türkçe'yi çok doğru kullanması, mantıklı cevapları bizi hep şaşırttı. Ne yazık ki dört yaşına gelene kadar uygun bir doktor bulup bunun doğruluğunu kanıtlayamadık. Bir dostumuzun tavsiyesiyle size geldik. İlk görüşmeden itibaren Necate Hocamızın da özel olduğunu anladık. İlk görüşmeden itibaren Pırlanta ile Necate Hoca'nın arasındaki yakınlık bizleri çok şaşırttı.

Özel olmak sorumlulukları da beraberinde getiriyor ama Necate Hocamızın tavsiyeleriyle artık daha özenli ve dikkatli davranıyoruz. Niteliklerini geliştirecek yönde faaliyetler arıyor, hocamızın söylediği teknikleri uyguluyoruz. İlk günden itibaren gözle görülür bir değişim yaşıyoruz.

Size ve ekibinize sonsuz teşekkürler. Burayı ve çalışmalarınızı daha çok insanın duyup ulaşabilmesi dileğiyle.

Saygılar...

Pırlanta'nın ailesi Yelda ve Ertunç çifti


  
Değerli Necate Öğretmenimiz,
Değerli Öğretmenlerimiz ve tüm merkez çalışanları,

Sizlere oğlumuzun gelişimine,mutluluğuna ve başarısına verdiğiniz katkılar için çok teşekkür ederiz.Bizlerin veli olarak aydınlanmasına ve güvende hissetmemize yardımlarınız çok büyük.Güler yüzünüz ve olgunluğunuz bize huzurlu bir çalışma ortamı sağlıyor.


Sevgilerimizle

Bahar ve Cengiz


   Çocuk yetiştirmek, anne-babalar için kutsal bir görevdir. Ancak hayat boyu devam ettirilmesi gereken zor ve meşakkatli de bir görevdir. Çünkü her çocuk ayrı bir dünyadır. Çocukların gelişimini doğru ve eksiksiz olarak yönlendirmek aileler açısından çok önemli ve birçok yönden zordur. Her çocuğun ayrı bir fiziksel yapısı, davranış özellikleri, duygusal yapısı, zekâ kapasitesi ve ruhsal gelişimi vardır.
Anne baba olarak en büyük isteğimiz, oğlumuz Tolga’ ya iyi bir eğitim imkânı sağlamak ve topluma kazandırmaktı. Okul öncesi dönemde her anne baba gibi bir arayış içerisine girmiştik. Şüphesiz bazı sıkıntılarımız ve endişelerimiz de yok değildi. Oğlumuz çok erken bir yaşta okuma yazmayı öğrenmişti, yaşıtlarına göre davranışları biraz farklıydı ve okulda bazı sorunlarla karşılaşacağını düşünüyorduk.
Çocukların özelliklerini anlayarak, gelişimini ve eğitimini yönlendirmek için biz anne babaların iyi niyetli gayretleri, çoğu zaman amacına ulaşamaz. Her gün birlikte olduğumuz çocuklarımızı tam olarak tanıyamayabilir ve onların gelişimine olumlu katkıda bulunamayabiliriz. Bu anlamda bazı sorunlarla karşılaşmıştık.
Böylesine sıkıntılı bir dönemde Necate Baykoç hocayla tanışma fırsatını yakaladık ve süreç içerisinde çok büyük desteğini gördük. Her şeyden önce çocuğumuzu daha iyi tanımamızı ve anlamamızı sağlayarak, onun farklılıklarını görüp ne yapmamız gerektiği konusunda bize birçok konuda yardımları oldu. Tolga’nın Sosyal ve psikolojik gelişimini yakından takip ederek, uygun bir eğitim almasını sağladı.
Bugün, Tolga’nın kendi yeteneklerini ve becerilerini geliştirerek, aynı zamanda iyi bir eğitim almak için elinden gelen her şeyi fazlasıyla yaptığını düşünüyoruz. Anne baba olarak bu durum karşısında elbette mutlu oluyoruz.
Bu sebeple çocuğumuzun gelişim sürecinde çok büyük emeği olan Necate Baykoç hocamıza göstermiş olduğu olumlu katkı ve desteklerinden dolayı sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.


Sedat - Gökşen TUNÇBİLEK


. Merhaba,

Oğlum Tuna ile Necate Hanım'a ikinci gelişimiz. Tuna buraya o kadar mutlu ve istekli geliyor ki sabah kalktığından itibaren sürekli "Ne zaman gidiyoruz Necate Teyzemin yanına" diye sorular yöneltiyor.

Necate Hanım'a ülkemizde ne yazık ki çok az kişinin ilgilendiği bir konu üzerinde bizlere yardımcı olabilecek bir merkez sunduğu için çok teşekkür ediyoruz.

Her zaman beraber olmak dileğiyle.


Tuna'nın annesi Aysun Hanım


  

Sevgili Necate hocam;

Sizinle tanıştığımız 2005 yılından bu yana hayatımız hep olumlu yönde gelişti. Sizin yardımlarınız, sizin tavsiyeleriniz ve yönlendirmelerinizle çocuğumuza en uygun şartları oluşturmaya çalıştık. Okul ve ev hayatını sizin katkılarınızla kolay bir hale getirmeye çalıştık.

Sizinle katıldığımız grup çalışmaları sayesinde çocuğumun ufkunu ve bilgilerini sürekli açık tutarak kendine akademik ve sosyal yönde olumlu olarak geliştirmiştir. Bunun sonucu olarak derslerinde yaşıtlarından çok daha iyi bir performans sergilemektedir.

Umarım bundan sonraki hayatında da sizin gösterdiğiniz yolda ilerleyerek, başarılı bir insan olur ve bizleri mutlu eder.

Saygılarımla

Yağız'ın (11 Yaş) Ailesi Alev-Tuncer Çifti


 9 aydır okula gitmek istemeyen oğlum Necate Hanım'ın grup çalışmalarına koşa koşa gidiyor ve orada çok keyifli zaman geçiriyor. Onu bu şekilde mutlu ve istekli görmek bizi de çok mutlu ediyor. Necate Hanım'ın oğlum ile olan iletişimi çok güzel ve çok dolu dolu. Bu oğluma iyi geliyor bence...

Ayrıca çocuğumla ilgili yaptığı yorumlar, saptamalardan çocuğumu anladığını fark ediyor ve tavsiyelere önem veriyorum.

Necate Hanım ve ekibine ilgileri ve güleryüzlü yaklaşımları için çok teşekkür ediyoruz.

Yiğit'in ailesi Arzu ve Ferhat çifti


 Merhabalar
Ben Dilek, iki çocuğum da Necate Hoca'nın grup öğrencisi. Araştırarak ve bilinçli olarak yardım talep ettiğimiz Necate Hocamın öncelikle veli olarak bizlere, çocuklarımıza çok farklı gözle bakmayı bakmayı ve yaptıklarına ve yapamadıklarına! çok farklı yaklaşımlar getirmeyi gösterdi. Her iki çocuğum da saatlerce (günlerce) buraya gelip ve buradan ayrılmak istemeyecek kadar memnun bir şekilde zaman geçirmekte. Zekanın farklı yansımalarını, paylaşımı ve okulda öğrenemeyecekleri (veya eğitim sistemi nedeniyle gerekli özen gösterilmeden öğretiliyormuş gibi yapılan konuları) pek çok şeyi kendi içlerinde yarattıkları beyin fırtınalarıyla öğrenip, uygulayıp bundan büyük zevk alabilecekleri başka bir yer yok bence.

Teşekkürler.

Zeynep ve Gökdeniz'in (9 Yaş) Annesi Dilek Hanım


 Yayınlar

Sitede yayımlanan materyallerin tüm hakları saklıdır. İzinsiz kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır